11Г клас 27.04


Тема: "Основні поняття політичної географії", "Україна: територія, політико-географічне положення, устрій", "Особливості населення України".

Виктория Цветкова-Грабик приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.

Тема: Конференция Zoom Виктория Цветкова-Грабик
Время: 27 апр 2020 02:00 PM Афины

Подключиться к конференции Zoom
https://us04web.zoom.us/j/4588498149?pwd=bVArMUpnb3lWTDN6ZDFKNitsM0VRUT09

Идентификатор конференции: 458 849 8149
Пароль: 8hZfF0


Географічні складники політичної географії: географічний простір, території, географічні місця
Політична географія як са­мостійна наука започаткована німецьким географом Фрідріхом Ратцелем, який опублікував перші праці з цієї проблематики в 1885 р. і першу монографію під назвою «Політична географія» у 1897 р. Тоді ж зародилися ідеї геополітики як науки.
Політична географія – це суспільно-географічна наука, що вивчає формування політичної карти світу, розміщення і територіальне поєднання політичних сил в їх взаємозв’язку з просторовою організацією життя суспільства (кордонами, адміністративно-територіальним поділом та іншим).
Об’єкт політичної географії – територіально-політичні системи (ТПС), які взаємодіють між собою та з геопростором.
Територіальна політична система – це сув’язь (іншими словами – взаємозалежне сполучення) різноманітних елементів політичної сфери, яка функціонує на певній території. Цілком зрозуміло, що ці системи відрізняються складністю і масштабом.
За складністю територіально-політичні системи поділяють на інтегральні, багатокомпонентні, «галузеві» тощо. Це, наприклад, системи і кластери держав, регіональні інтеграційні системи, систе­ми державних кордонів, системи адміністративно-територіальних одиниць, адміністративних центрів, виборчих округів та ін. Це також можуть бути системи політичних факторів, що впливають на розви­ток систем розселення, загострення екологічних ситуацій і т.д.

Політичні відносини відіграють у суспільстві настільки ж значну роль, як і соціальні та економічні відносини, вони характеризують тип суспільної організації, стосунки експлуатації, панування і підкорення або співробітництва, взаємодії і політичної єдності. Зміст політичних відносин визначається відносинами держави і суспільства, влади і народу.
Інтенсивність політичних відносин змінюється в залежності від зміни загального тонусу політичного життя і може також хитатися в залежності від його активізації та спаду. В періоди криз, в залежності від реакції влади і суспільства, вони можуть завмирати (введення надзвичайного становища, збройна сутичка, репресії та ін.) або бурхливо розвиватися (в періоди революцій, відкритих демократичних реформ та ін.). В структурі політичних відносин розрізняються конфлікти компромісні і консенсусні (узгоджувальні) - відносини, основані на взаєморозумінні та одностайності сторін. Всі вони охоплюються типом договірних відносин. Домовленість як принцип політичної організації суспільства - одна з універсальних, загальних форм політичних відносин. Договірна практика отримала теоретичне оформлення в концепції договірних відносин влади (держави) і суспільства (народу).

Геополітика (від грец.γη — земля + πολιτική — мистецтво управління державою); політологічна концепція, що вбачає у політиці засадничу, визначальну роль географічних факторів: просторове розташування країни, розмір території, наявність чи відсутність, обмеженість природних ресурсів, кількість населення.

Пріоритетами національних інтересів України є:

гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина;розвиток громадянського суспільства, його демократичних інститутів;захист державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державних кордонів, недопущення втручання у внутрішні справи України;зміцнення політичної і соціальної стабільності в суспільстві;забезпечення розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, гарантування вільного розвитку та використання інших мов національних меншин України.



При підготовці до уроку використовуйте цю презентацію:

 



Після перегляду опрацюйте параграфи 26,27,28. Потім виконайте практичну роботу в зошиті, на стр.171 підручника, а також  пройдіть тести 

875729


255205


відкривши посилання


join.naurok.ua



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу