5Б 22.05


Тема: Екологічні проблеми та їх розв'язування.

Останніми десятиріччями у зв’язку із високими темпами науко­во-технічного прогресу вплив людини на довкілля став особливо значним і великомасштабним. Людина, втручаючись за допомогою різноманітних механічних засобів та продуктів промислового ви­робництва у природні процеси, за короткий час різко порушила всі взаємозв’язки — висихають болота, міліють і зникають річки, створено багато штучних водойм, зрошувальних систем, вирубано ліси, зорано степи, накопичено багато речовин, які природа не може переробляти.Наслідки впливу людини на довкілля сумні і тривожні: пору­шуються природні угруповання й екосистеми, забруднюється ат­мосфера, морські акваторії і прісні водойми, руйнується ґрунтовий покрив, зменшуються лісові ресурси та чисельність видів рослин і тварин, хімічні сполуки, які циркулюють у довкіллі, шкодять здоров’ю людини та всьому живому. Тож у стосунках з природою людство зіткнулося із серйозними і складними проблемами, які на­зивають екологічними.Екологічні проблеми -  це негативні зміни, що наступають у природі під впливом різних чинників.


ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ
Останнім часом спостерігається надмірне використання рослин, тварин, ґрунтів, водних ресурсів, корисних копалин.
Всесвітня організація охорони здоров’я розцінює забруднення атмосфери як значну загрозу для життя людини і закликає вжива­ти найсерйозніших заходів щодо її охорони.
Зазначена проблема настільки важлива, що у 1985 р. було під­писано міжнародну угоду — Віденську конвенцію щодо охорони озонового шару.


1) Екологічні проблеми, спричинені діяльністю людини:
•  шкідливі викиди з промислових підприємств і погіршення складу повітря і води;
•  вимирання певних видів живих організмів (мал. 182, стор.219);
•  руйнування ґрунтів і втрата ними родючості;
•  збільшення кількості автомобілів призводить до
 - забруднення повітря продуктами згоряння палива,
 - створює проблеми для міграцій живих організмів, яким заважають автошляхи;
•  випадкове або спеціальне завезення організмів у регіони, де вони раніше не мешкали (з Америки: колорадський жук  - шкодить пасльоновим, коренева попелиця філоксера – загибель виноградників; в Америку: непарний шовкопряд – знищив деревні насадження, гессенська муха – лани пшениці);
2) Екологічні проблеми, спричинені природними процесами: (підтвердження слайдами презентації)
•   зміна клімату на планеті: аномально холодні зими і надпосушливі теплі періоди;
•  випадання надмірних опадів;
•  виверження вулканів (особливо великих);
•  катастрофічні землетруси.






Опрацюйте параграф 46.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу